Blog 11.01.2021

Zašto su kuće na prodaju i Novi Sad sve traženiji

Zašto su kuće na prodaju i Novi Sad sve traženiji
SrbijaSpace
885 3 |

Nije samo period zime presudan za trenutni Bum prodaje kuća u Novom Sadu. Jeste da je sve nekako krenulo sa pandemijom virusa, ali je evidentno da su ove zime kuće postale izuzetno atraktivna nekretnina u ovom gradu.

Dešavanje u vezi situacije sa virusom Corona, znatno je promenilo funkcionisanje tržišta nekretnina. Ljudi su u nekim detaljima iz korena promenili svoj način razmišljanja i upravo takav način razmišljanja je postao rašireniji pa i fleksibilniji prilikom posete, odabira pa i kupovine nekretnina. Pre ove situacije imali smo malo vremena da razmišljamo o tome kako sačuvati porodicu, a više vremena u svom životu posvetili smo svom poslu.


Ove zime su kuće u Novom Sadu postale atraktivna nekretnina!


Većina kupaca je u nekom prošlom vremenu smatralo, kako život u stanu obezbeđuje i znatno jednostavniji način života. Razmišljanje je išlo u tom smeru naročito kada govorimo o godišnjim odmorima pa zaključamo vrata stana i odemo na put bez posebne brige o nekim detaljima. Dok je opet život u kući satkan od nekih osnovnih obaveza poput brige o biljkama i zelenilu u dvorištu koje treba zalivati, kao i brige o našim kućnim ljubimcima.

Mnogi su u poslednje vreme ipak prepoznali mogućnost znatno veće slobode koju pruža život u kući. Život u kući jedne porodice omogućava svim članovima znatno veću slobodu, koju ipak ograničava život u stanu. Svesni smo ovih dana brojnih proslava od novogodišnjih i božićnih praznika, kao i slava koje obeležavaju brojne porodice.


Kuća
 

U svetlu sadašnje situacije, jasno je da ćete bilo koji vid proslave u Novom Sadu lakše organizovati u kući nego u stanu. Da napomenemo samo to kako će smeh, pevanje i bilo koji vid buke koju stvaraju deca, smetati nekom od komšija tokom proslave u vašem stanu, dok je situacija sa održavanjem proslave u kući, ipak neka sasvim druga i jednostavnija priča.


Mnogi su u poslednje vreme prepoznali mogućnost veće slobode koju nudi život u kući!


Moramo se složiti kako život u kući nudi znatno veću slobodu za razliku života u stanu. Moderan način života je sve brži, buka i saobraćaj u gradu sve veći i sigurno nam svima kada dođemo kući sa posla, treba mir i opušten način života barem onda kada smo u svom domu. Odmor u kući vam je zagantovan, a nikada niste sigurni da neki komšija u zgradi neće pustiti glasnu muziku, lupiti vratim ili renovirati stan.

Kako mnogi kažu: „U kući ste svoj gazda“.

U nekom prošlom vremenu, agenti su bili ti koji su kod vlasnika kuća inicirali prodaju, dok se i to u poslednje vreme promenilo tako da prodavci nekretnina sve češće nude agencijama svoje kuće na prodaju.

Cenu kvadrata stana i kvadrata kuće u Novom Sadu teško možemo upoređivati, jer kuća poseduje i plac koji mnogi smatraju „Zlata vrednim, jer upravo taj plac, taj slobodni prostor u dvorištu, svakoj porodici i njenim ukućanima obezbeđuje znatno veću slobodu.

Licencirani agenti predlažu svojim klijentima kupovinu kuće, jer je jasno da u Novom Sadu za istu sumu novca možete kupiti stan od 70-tak kvadrata, ali zato možete kupiti kuću veličine oko 130 kvadrata pa smatramo da je računica jasna.


U Novom Sadu za istu sumu novca možete kupiti stan od 70 kvadrata, ali i kuću veličine 130 kvadrata!!!


Trenutna situacija je dovela i do velike promene u poslovanju velikog broja firmi, tako da sve više zaposlenih u poslednje vreme radi od kuće. U stanu teško možete izdvojiti neku prostoriju za potrebe rada kod kuće, dok u kući uvek možete zastakliti terasu, adaptirati neku ostavu u dvorištu, tavan ili čak sagraditi neki manji objekat u dvorištu za te potrebe. Izvesno je da rad od kuće obezbeđuje i manje stresa.

Ako imate malu decu jasno je da ćete biti potpuno opušteni jer će se vaša deca bezbrižno igrati u dvorištu vaše kuće, a čak mogu u to dvorište pozvati i svoje drugare da se igraju. U poslednje vreme mala deca se ispred stambene zgrade mogu igrati, ali isključivo pod budnim okom roditelja, koji često moraju biti kraj njih tokom igre.

I ovaj detalj ukazuje na to da život u kući nudi veliku slobodu svim ukućanima koji mogu bezbrižno uživati u kući ili dvorištu tokom lepih prolećnih i letnji dana ili uživati u sankanju i grudvanju tokom zimskih dana.


Život u kući porodici obezbeđuje mir i veliku slobodu!


Posedujete automobil i sigurno je da ga negde morate parkirati, a naravno želite bezbednost i za svog ljubimca na četiri točka. Bićete mirniji ako vaš automobil parkirate u garažu u sklopu kuće ili svom dvorištu, nego na nekom parkingu ispred zgrade ili izdvojenoj garaži.

I da napomenemo kako se u Novom Sadu mogu prodati isključivo kuće koje imaju ispravnu dokumentaciju. Zimski dani su idealni za prodaju kuća i tu postoji jedan momenat, a to je dolazak naših ljudi koji rade u inostranstvu za vreme novogodišnjih i božićnih praznika.

fotografije: Solis; Pixabay

 

 

SrbijaSpace

Platforma za nekretnine u Srbiji

Komentari (3)

Paor
Paor 13.01.2021
Sada će se kupovati kuće, a kada prođe korona onda će se prodavati. Malo ko nije živeo u kući zna koliko ona traži održavanje i stalno popravljanje. A to nije ni lako ni jeftino. NIje džaba MIroslav Ilić tražio 3000 evra mesečno za život. Ima on veliku kuću
Milica
Milica 12.01.2021
Novi Sad ima sve što je bilo kome potrebno u životu, a ima i onaj vojvođanski šarm i patinu. Onaj ko jednom ode tamo, uvek želi da se vrati. Mnogo njih poželi i da se tamo nastani, upravo iz tih razloga. Poznajem i neke Beograđane koji su se tamo preselili jer su želeli da žive mirnijim životom.
Pre mnogo godina, imala sam šansu da to uradim, ali tada nisam želela. A sada, osamnaest godina kasnije, mislim da bih to rado učinila, ako bih mogla da kupim neku kuću na sremskoj strani. Recimo u Petrovaradinu ili Karlovcima. Da tamo živim veći deo godine, a da zimu provodim u Beogradu. Nisam još spremna na potpuno preseljenje, ali tako nešto bih volela.
Jer ipak, kako ste rekli u tekstu, korona nas je promenila. Kao da smo tek sada počeli da shvatamo izreku "svoja kućica - svoja slobodica".
Lana
Lana 12.01.2021
Sve ima prednosti i mane, zimi je kuca teza za odrzaavanje, ako se grejete na drva i ugalj..ali ipak veci prostor i sloboda, pogotovo ko ima vece dvoriste gde moze da zasadi i basticu, to nema cenu.

Dodaj komentar